Büyükçekmece Klima Bakım ve Tamiri

Klima Bakım ve Tamiri
Klima Bakım ve Tamiri

Büyükçekmece Klima Bakım ve Tamiri

Klimalar hem yaz ayları hem kış aylarında kullanılan cihazlardır. Yaz aylarında serinlemek için günümüzde nerdeyse olmazsa olmaz iken kış aylarında da ısınma amaçlı kullanılabilir. Klimalar teknolojik aletler olduğundan kuşkusuz bakıma ihtiyaçları vardır. Bu bakımı alan her klimada performansını kaybetmez. Bu nedenle klima bakım ve temizleme konularına özen gösterilmelidir. Büyükçekmece klima bakım ve tamiri olarak bizden bu konuda profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Klimanın Faydaları Nelerdir?

Klimalar doğru kullanıldığı sürece faydalıdır. Özellikle son yıllarda yaşanılan aşırı sıcaklar nedeni ile neredeyse klimasız ev kalmamıştır. Ve alternatif olarak üretilen klimalar sayesinde deyim yerindeyse yaşam alanlarında nefes alınır. Yaz aylarında klima kullanmak faydadır. Çünkü sıcak hava birçok hastalığa davet edicidir. Klimalar sayesinde bu olumsuz etkilerden kurtulunur.

Klimanın faydalarından yararlanabilmek için klima bakımı yapılması özellikle konu sağlık olunca büyük önem taşır. Her kullanılan cihazın mutlaka rutin bir şekilde bakıma ihtiyacı vardır.  Klimalarda ısıtma ve soğutma fonksiyonları yer aldığından bu işlemlerin periyodik olarak kontrol halinde tutulması gerekir. Bu kontroller Büyükçekmece klima bakım ve tamiri bünyesinde ; Klima bakımında klima ünitesinin genel temizliği, dış ünitesinin temizliği, gaz basıncının kontrolü, ekipmanlarının kontrolü şeklindedir.

Klima Filtresi Temizliği

Özellikle yaz döneminin sona erdiği yeni bir mevsime adım atıldığı şu günlerde kirlenmiş olan klima filtresinn temizlenmesi gereklidir. Aynı şekilde kış mevsimi sonrasında da yaza girerken bu temizliğin yapılması gereklidir. Yani her sezonda klima bakımı şarttır. Bu yaklaşımla yılda 2 kez klimanın muayeneden geçmesi doğru bir yaklaşım olacaktır. Filtre temizliği demek cihazın çok daha iyi çalışması ve sıcaklar açısından konforlu bir alan yaratılması demektir.

Klima bakım ve tamirleri profesyonel olarak yaptırılmalıdır. Her elektronik cihaz hassas parçalardan oluşur ; yanlış bir uygulama klimanın tamamen bozulması demektir. Bu sebeple yetkili kişilere emanet edildiği müddetçe klima ömrü uzun olacak, performansı devam edecektir. İçindeki gazın kontrolü, filtrenin temizliği  ve basıncının kontrolü öncelikli konulardır. Klima bakım ve tamir konularında profesyonel çözümler üreten bizler ; Büyükçekmece klima bakım ve tamiri klimalarınız için servis hizmeti sunmaktayız. Servislerimiz haftanın 7 günü 24 saat şeklinde olup yedek parçaya dair garanti imkanlarından da yararlanabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir